Propozycja na karnawał

Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania maski karnawałowej. Może przyda się na jakiś bal, a może do codziennej zabawy.

Będziecie potrzebowali:

• kartki z bloku technicznego albo karton,
  • farby, pędzle,
  • kredki, mazaki,
  • kolorowe piórka, wstążki, guziki… (do ozdoby)
  • brokat, cekiny,
  • nożyczki,
  • ołówek,
  • klej w sztyfcie,
  • dziurkacz,
  • gumkę recepturkę.

Wykonanie:
Na kartce narysuj wybrany wzór maski, a następnie ją wytnij. Pokoloruj lub pomaluj farbami maskę, pozostaw do wyschnięcia. Przyklej do maski ozdoby – piórka, wstążki, guziki… Na koniec dodaj błyszczące elementy, brokat, cekiny…

Zrób dziurkaczem dziurki, przewlecz gumkę tak, by maska pasowała do obwodu głowy.

Udanej zabawy!

Sportowa gra planszowa

Zapraszamy Was do gry planszowej. Ale nie będziecie siedzieć, tylko wykonywać ćwiczenia! Jest to gra sportowa, dlatego warto ją wykorzystać do poruszania się po świętach i słodkim lenistwie:)

Do gry potrzebujemy tylko planszy, którą możecie sobie wydrukować, albo przerysować, albo nawet zrobić swoją własną!
Potrzebujemy kostkę do gry, kilka pionków no i trochę miejsca i już możemy zagrać!
Jeśli dane ćwiczenie sprawi problem, zastąp je innym. Rzuć kostką, przesuń się tyle pół ile wypadnie na kostce i ćwicz. Pamiętaj o bezpieczeństwie! Życzymy udanej zabawy:)

Pliki do pobrania:

Aniołki z masy solnej

Aniołki w czasie świątecznym to praca jak najbardziej na czasie. Masa solna, z której można ulepić aniołki jest bardzo prosta do wykonania i tania. Po ulepieniu trzeba je upiec, więc potrzebujemy pomocy osoby dorosłej.

Masa solna:
pół kilograma mąki,
pół kilograma soli,
wody tyle, aby masa była plastyczna, ale nie lepiła się do rąk.
Po ulepieniu wybranych kształtów należy je wypiec w piekarniku jak ciastka, a następnie pomalować farbami. Na koniec można utrwalić kolor lakierem bezbarwnym.

Przyjemnego aniołkowania życzą wychowawcy świetlicy:)