O nas

ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY NR 15 W GLIWICACH powstał z połączenia placówek PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 29 ul. Sikornik 48, Gliwice i SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 41 ul. Kormoranów 23, Gliwice.

Główna siedziba ZSP nr 15 znajduje się w budynku przy ul. Kormoranów 23 w Gliwicach.

ZSP nr 15 jest placówką publiczną, a oba budynki usytuowane są w centrum dzielnicy Sikornik w Gliwicach. Godziny otwarcia dostosowane są do potrzeb środowiska, placówka PM nr 29 czynna jest od 6:00 do 17:00.

W budynku PM 29 znajduje się dziewięć oddziałów, do których uczęszcza 225 dzieci. Dokładamy starań, aby w każdym oddziale przebywały dzieci z tego samego rocznika.

W budynku Przedszkola Miejskiego Nr 29 do dyspozycji dzieci jest dziewięć sal dziennych znajdujących się w dwóch pawilonach, połączonych pomieszczeniem kuchennym. Wszystkie sale są przestronne i estetycznie urządzone. Wyposażone są w odpowiednie meble, zabawki, gry dydaktyczne, kąciki zainteresowań dostosowane do wieku przebywających tam dzieci. W budynku znajduje się także sala do zajęć sportowych oraz gabinety do zajęć terapeutycznych.

W ciągu całego roku organizujemy różnorodne wycieczki i imprezy grupowe oraz pikniki rodzinne. Dysponujemy również dużym ogrodem przedszkolnym, w którym realizujemy zajęcia z zakresu edukacji zdrowotnej.

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych podopiecznych staramy się nie tylko jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu, ale także układamy nasz jadłospis tak, aby był bogaty w witaminy, białka, tłuszcze, węglowodany i składniki mineralne. Szczególną uwagę zwracamy na potrzeby żywieniowe alergików, dla których odpowiednio modyfikujemy nasze menu.

W placówce są realizowane zajęcia w oparciu o program wychowania przedszkolnego. Wśród nich  m.in.: ZABAWY Z ELEMENTAMI JĘZYKA ANGIELSKIEGO, UMUZYKALNIENIE Z RYTMIKĄ, ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE oraz szeroki wachlarz ZAJĘĆ DODATKOWYCH

ZAPRASZAMY !